Jaké způsoby společenského chování dnes frčí 1/2

Velikost textu: A A A

Jaké způsoby společenského chování dnes frčí 1/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Tykání

Dnes je naprosto běžné, že si lidé, různých věkových kategorii tykají. Zvláště pak i firmy zavádějí nepsaná pravidla, že všichni zaměstnanci si navzájem mezi sebou tykají. Je to poměrně běžný standard a přináší to více otevřené komunikace. Obecně jsou si pak lidé bližší, než pokud se stále mají oslovovat vykáním. Tykání probourává hranice v komunikaci a má se za to, že lidé, kteří spolu pracují na stejném projektu – firmě, pak je lepší, pokud mají zavedené nepsané pravidlo o tykání. A to i přesto, že jsou různých věkových kategorii. Doba císaře Františka Josefa je již minulostí, dnes je tykání běžné a rozhodně ne vulgární.

Emancipace

Ženy jsou v současné době na podobné úrovni, jako muži. Sice stále platí mnoho ze tzv. starší doby, a stále je v móde gentlemanství, ale co se klasických pravidel týče, rozhodně nejsou tak striktně daná, jako dříve. Emancipace vládne světem, a tak se může stát, že milé posezení u kávy muže se ženou skončí tak, že každý platí vlastní útratu. Některé ženy takové chování vyžadují i u běžného rande. Pravdou je, že ale pokud má být muž mužem, měl by útratu na milostné schůzce platit on. Profesní nebo jiná, podobná schůzka toto pravidlo otevírá právě možnostem útrat každý za sebe.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách penizeweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel penizeweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -penizeweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: vztahy, komunikace

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Ostatní
Jaké způsoby společenského chování dnes frčí 2/2

Uvolněný dress code Rozhodně není nutné se oblékat podle striktních pravidel a spíše se obléci uvolněněji. Například…

Ostatní
Čeho se vyvarovat při nástupu do nové práce

Každý zaměstnanec touží udělat v nové práci dobrý dojem a současně by si přál, aby byl spokojený. Co kt omu může…

Ostatní
Sexuální obtěžování na pracovišti - dokončení 2/2

Některé obtěžování nemusí mít nutně sexuální charakter, přesto je velmi nepříjemné. S tím se setkáme v případě, kdy se Vám…

Podnikání
Je fluktuace ve vaší firmě strašákem, nebo důkazem jejího zdraví?

Odchodům zaměstnanců z firmy nelze při nejlepší vůli zabránit. O čem fluktuace svědčí, jaká je její zdravá míra a co…

Ostatní
Sexuální obtěžování na pracovišti 1/2

Sexuální obtěžování na pracovišti je v dnešní době docela známý problém, který se týká obou pohlaví, i když přece jenom…

 
Vítejte Jak vydělat Jak ušetřit Zaměstnanci Podnikatelé Bydlení a reality Peníze a půjčky Spotřebitel Ostatní
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY