Bez čeho se manager neobejde

Velikost textu: A A A

Bez čeho se manager neobejde

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Pokud se chcete stát úspěšným a uznávaným manažerem, měli byste si uvědomit, co k tomu vlastně potřebujete. A je toho opravdu celá řada. Nevěříte?

  1. Organizační schopnosti – manager obvykle organizuje práci druhých lidí, takže je naprosto logické, že tyto schopnosti musíte mít.

  2. Komunikační dovednosti – bez rétorického umění je velmi složité řídit podřízené, domlouvat se s vedením firmy, jakož i s obchodními partnery. A je úplně jedno, jestli s nimi hovoříte osobně nebo skrze špičkový smartfon Sony.

  3. Empatie – možná pro někoho trochu překvapivá vlastnost pro úspěšného managera. Jenže když chcete včas rozpoznat problém ve vašem týmu, měli byste se umět na vaše spolupracovníky aspoň trošku nacítit.

  4. Leadership – vůdcovské schopnosti jsou dalším nezbytným atributem každého špičkového managera. Pokud je máte, potom jste schopni podřízené navigovat skrze pokročilý smartfon LG, přes internet i během osobního kontaktu.

  5. Znalosti – bez určitých znalostí daného oboru se rozhodě neobejdete. Manager sice nemusí být excelentní odborník na některé specifika vybraného odvětví, ale orientovat se určitě musí.

  6. Ochota se vzdělávat – hlavně nezakrnět a dokázat reagovat na vývoj doby. To by si měl každý manager napsat na dveře.

  7. Změna je život – málokdy se povede, že je manager na jednom místě dvacet let. Manageři jsou obvykle spotřební zboží, které je vyměněno v okamžiku, když jim dojde nadšení, drive nebo nápady. S tím je tedy nutné počítat a brát to jako součást profesního života!

  8. Asertivita – další střípek do mozaiky každého managera. Možná by se dal zařadit pod komunikaci, ale asertivita je přece jen o něčem jiném. Pokud si nejste jistí, můžete absolvovat na toto téma kurz.

  9. Zdraví – tak jako pro každého jiného člověka, i pro managera je potřeba fyzické a psychické zdraví. Proto byste pro samou práci neměli zapomínat i na péči o vás osobně.

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách penizeweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel penizeweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -penizeweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr, zaměstnanec, zaměstnavatel

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Ostatní
Vybíráme zaměstnance 2/3

Jak napsat inzerát Čím více bude specifičtější obsah, tím pak bude snazší vybrat si z menšího počtu uchazečů, než pokud…

Ostatní
Nejzajímavější formy řízení podřízených 1/2

Vedení a komunikování Jednou ze zajímavých forem řízení je vedení a komunikování, v angličtině Leadership&Communication.…

Ostatní
Proč odcházíte ze současného zaměstnání 1/2

Nevidíte zde jakoukoliv budoucnost Jenom málokdo chce do konce života pracovat jenom na stále stejné pozici a dělat…

Ostatní
Proč odcházíte ze současného zaměstnání 2/2

Jste neustále kritizováni Pokud něco uděláte špatně, je jasné, že vám to šéf musí říci. Stejně tak je nutné mít k dispozici…

Nezaměstnanost
Proč chcete pracovat právě u nás 1/2

Zajímavá mzda a pracovní benefity Právě peníze jsou dnes hlavním důvodem, proč lidé mění práci, nebo proč ji hledají…

Nezaměstnanost
Proč chcete pracovat právě u nás 2/2

Kolektiv je základ Je jenom málo pozic, kde by člověk pracoval jenom sám za sebe a nepřišel by tak do kontaktu s nikým…

Ostatní
Jaké formy zaměstnaneckých benefitů dnes frčí 1/2

Stravenky Klasickým zaměstnaneckým benefitem jsou stravenky. Ať už papírové nebo elektronické, jsou dost oblíbené a jejich…

Ostatní
Jaké formy zaměstnaneckých benefitů dnes frčí 2/2

Teambuildingy Oblíbeným benefitem jsou placené teambuildingy, které mohou mít různou formu. Ať jde o večírek, nebo…

 
Vítejte Jak vydělat Jak ušetřit Zaměstnanci Podnikatelé Bydlení a reality Peníze a půjčky Spotřebitel Ostatní
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY