Na co se zaměřit při výběru finančního leasingu 1/2

Velikost textu: A A A

Na co se zaměřit při výběru finančního leasingu 1/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Výběr správného leasingového partnera

Pokud uvažujete o finančním leasingu, pořizované auto získáte ihned a nemusíte na něho šetřit dlouhou dobu. Na výběr leasingového partnera si vyhraďte dostatek času a nechte si vypracovat několik nabídek od různých společností – ty porovnávejte.

Výběr správného automobilu

Finanční leasing znamená finanční pronájem, kde budete mít možnost po skončení smlouvy si automobil od společnosti odkoupit. V tomto případě je pochopitelné, že si musíte vybrat kvalitní vozidlo, u kterého nebudete pochybovat, že chcete být jeho vlastníkem.

Odkup po skončení smlouvy

Ve smlouvě na finanční leasing by mělo být uvedeno, zda bude možno po skončení smlouvy vozidlo odkoupit za nějakou symbolickou cenu. Odkupem by se měl klient stát majitelem místo dosavadní leasingové společnosti.

Leasingové splátky

Ve smlouvě musí být uvedena výše pravidelných splátek, které bude muset klient poukazovat během celé doby trvání smlouvy. Smlouva se stanovuje na předem dojednanou a zákonnými předpisy stanovenou dobu.

Celkové náklady

Při hledání nejvýhodnějšího finančního leasingu musíte brát v úvahu celkové náklady na splácení. Nižší splátky jsou jistě lákavé, ale ve skutečnosti nemusíte platit méně. Zohledněte například výši úrokové sazby, zda je fixní nebo pohyblivá apod.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách penizeweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel penizeweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -penizeweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: leasing

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Leasing
Na co se zaměřit při výběru finančního leasingu 2/2

Náklady na pojištění U finančního leasingu mohou být velmi rozdílné náklady na pojištění, konkrétně se jedná třeba o povinné…

Ostatní
Zajímavé finanční leasingy 1/2

ČSOB Leasing Produkt poskytovaný přímo známou bankou, což je spojeno hlavně s jistotou velmi výhodných podmínek samotného…

Ostatní
Zajímavé finanční leasingy 2/2

Finanční leasing UniCredit Klasický a zajímavý finanční leasing, který umožní financovat jak osobní, tak i užitkové…

Leasing
Co vám může přinést operativní leasing? 1/2

Financování vozů ve formě operativního leasingu je je již delší dobu v nabídce finančních produktů. Tuto formu pořízení auta…

Leasing
Co vám může přinést operativní leasing? 2/2 (dokončení článku)

První část článku najdete ZDE. Jaké jsou podmínky operativního leasingu? Předně je třeba říct, že leasingové společnosti…

 
Vítejte Jak vydělat Jak ušetřit Zaměstnanci Podnikatelé Bydlení a reality Peníze a půjčky Spotřebitel Ostatní
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY