Co vám může přinést operativní leasing? 2/2 (dokončení článku)

Velikost textu: A A A

Co vám může přinést operativní leasing? 2/2 (dokončení článku)

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

První část článku najdete ZDE.

Jaké jsou podmínky operativního leasingu?

Předně je třeba říct, že leasingové společnosti nenabízí k tomuto financování všechny vozy, jedná se o limitovanou nabídku. Už na začátku je tedy dobré rozloučit se s myšlenkou, že si na operativní leasing pořídíte auto, o kterém již dlouho sníte – pokud je vaše představa velmi konkrétní, může se stát, že ho v nabídce vůbec nenajdete. I když toto se stává v dnešní době velmi výjimečně!

Konkrétní podmínky operativního leasingu se sjednávají ve smlouvě. Nejčastější doba trvání je na 36 měsíců, ve smlouvě je vždy definován i předpokládaný nájezd za rok nebo za celou dobu splácení – pokud tento nájezd překročíte, platíte za každý kilometr navíc.

V leasingové smlouvě je vždy stanovena i spoluúčast v případě nehody. Auto musí být pojištěné i havarijně, a proto pokud nehodu zaviníte, neplatíte víc než spoluúčast.

Zejména pro podnikatele je tento typ financování vozu výhodnější než ostatní způsoby financování, pokud se však vejdou do standardních parametrů a nepotřebují vyšší nájezd nebo silnější typy motoru.

Jak lze operativní leasing ukončit?

Operativní leasing se sjednává na dobu určitou, standardně v rozmezí 12–60 měsíců, nejobvyklejší je doba tří let. Pokud ho chcete ukončit předčasně, nevyhnete se pravděpodobně pokutě, jejíž výše je sjednána ve smlouvě.

Pokud smlouva doběhne, je na vás, zda budete chtít auto odkoupit, nebo zda si vezmete na operativní leasing jiné (případně této služby už využívat nebudete). Podmínky operativního leasingu jsou nastavené tak, že je optimální si po ukončení leasingu vzít další auto na leasing a náklady odečíst z daní.

Auto můžete mít hned, protože nepotřebujete žádnou akontaci. Nemusíte najímat člověka, který se vám bude o auta starat, většinou je k těmto vozům dodáváno i řešení zaměřené na kontrolu nákladů a evidenci jízd.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách penizeweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel penizeweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -penizeweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: auto, leasing, půjčky

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Leasing
Co vám může přinést operativní leasing? 1/2

Financování vozů ve formě operativního leasingu je je již delší dobu v nabídce finančních produktů. Tuto formu pořízení auta…

Ostatní
Zajímavé finanční leasingy 2/2

Finanční leasing UniCredit Klasický a zajímavý finanční leasing, který umožní financovat jak osobní, tak i užitkové…

Ostatní
Zajímavé finanční leasingy 1/2

ČSOB Leasing Produkt poskytovaný přímo známou bankou, což je spojeno hlavně s jistotou velmi výhodných podmínek samotného…

Leasing
Na co se zaměřit při výběru finančního leasingu 2/2

Náklady na pojištění U finančního leasingu mohou být velmi rozdílné náklady na pojištění, konkrétně se jedná třeba o povinné…

Leasing
Na co se zaměřit při výběru finančního leasingu 1/2

Výběr správného leasingového partnera Pokud uvažujete o finančním leasingu, pořizované auto získáte ihned a nemusíte…

Ostatní
Na co si dát pozor při výběru autoškoly?

Tak jako kdekoliv jinde, i v oblasti autoškol panuje tvrdá konkurence. Autoškoly se předhánějí v nabídkách pro…

Spotřebitel
Jak vybrat správný autoservis? Důležitá je specializace i zkušenost ostatních řidičů

S návštěvou servisu má zkušenost drtivá většina řidičů automobilů. Nemusí to být nutně kvůli nehodě, stejně tak může se na…

Ostatní
Jaká je budoucnost ekologické daně?

Statistika o stáří českého vozového parku nehovoří příliš lichotivě – za Evropou zaostáváme. Vláda se snaží podpořit…

 
Vítejte Jak vydělat Jak ušetřit Zaměstnanci Podnikatelé Bydlení a reality Peníze a půjčky Spotřebitel Ostatní
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY