Jaké způsoby společenského chování dnes frčí 2/2

Velikost textu: A A A

Jaké způsoby společenského chování dnes frčí 2/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Uvolněný dress code

Rozhodně není nutné se oblékat podle striktních pravidel a spíše se obléci uvolněněji. Například večerní róby již nejsou nutností při návštěvě divadla. Samozřejmě s přihlédnutím, o jaké divadlo a představení se jedná. Avšak to, co platilo dříve, již není pravdou. I například bankovní úředníci nemusí mít pokaždé košili a společenské kalhoty. Ani při styku s klienty ne. Bravurně postačí kvalitní džíny a polokošile. Obecně je uvolněný dress code vítaný a žádoucí. Zvláště v moderní době, kdy existuje ohromné množství stylů oblékání a každý si tak může přijít na své. Nepsanou nutností je mít outfit sladěný a ideálně mít vlastí styl.

Emailová komunikace

Nejen u emailové komunikace, ale i při telefonování platí, že není nutné dodržovat striktní pravidla jako pro písemnou komunikaci. V moderní době, kdy již víme, kdo nám volá (aspoň většinou), nemusíme nutně oznamovat kdo volá, pokud to není žádoucí. Emailová komunikace zase ztratila na nutnosti potřebného pozdravu a oslovení, jestliže jde o dlouhou, navazující komunikaci. To je především důležité pro rychlejší odezvu a reakci na otázku, což je žádoucí spíše než nutnost správného oslovení. V komunikacích moderní technologii panuje obecně uvolněnější atmosféra a pravidla.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách penizeweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel penizeweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -penizeweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: vztahy, komunikace

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Ostatní
Jaké způsoby společenského chování dnes frčí 1/2

Tykání Dnes je naprosto běžné, že si lidé, různých věkových kategorii tykají. Zvláště pak i firmy zavádějí nepsaná…

Ostatní
Čeho se vyvarovat při nástupu do nové práce

Každý zaměstnanec touží udělat v nové práci dobrý dojem a současně by si přál, aby byl spokojený. Co kt omu může…

Ostatní
Sexuální obtěžování na pracovišti - dokončení 2/2

Některé obtěžování nemusí mít nutně sexuální charakter, přesto je velmi nepříjemné. S tím se setkáme v případě, kdy se Vám…

Podnikání
Je fluktuace ve vaší firmě strašákem, nebo důkazem jejího zdraví?

Odchodům zaměstnanců z firmy nelze při nejlepší vůli zabránit. O čem fluktuace svědčí, jaká je její zdravá míra a co…

Ostatní
Sexuální obtěžování na pracovišti 1/2

Sexuální obtěžování na pracovišti je v dnešní době docela známý problém, který se týká obou pohlaví, i když přece jenom…

 
Vítejte Jak vydělat Jak ušetřit Zaměstnanci Podnikatelé Bydlení a reality Peníze a půjčky Spotřebitel Ostatní
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY