Kam investovat peníze

Velikost textu: A A A

Kam investovat peníze

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Pokud přemýšlíte, kam investovat peníze, jste na správném místě. Představíme vám 4 nejčastější oblasti, kam peníze běžných investorů směřují.

Nemovitosti

Ceny nemovitostí v České republice nejsou sice vzhledem k příjmům zdejších obyvatel úplně nejnižší, ovšem stále jsou v porovnání se západními zeměmi poměrně nízké. Lze tedy předpokládat jejich postupný růst. A pokud k tomu přičteme vysokou pravděpodobnost, že během 5 – 8 let přijme naše země Euro, pak můžou patřit nemovitosti mezi nejvýhodnější investice v roce 2015.

Investiční zlato

Zlato dlouhodobě patří mezi oblasti, kam investovat peníze. Důvodem je jeho stabilní růst již po několik dekád, který nezastaví ani krátkodobé poklesy. Ze střednědobého a zejména dlouhodobého hlediska je tedy možné i nadále předpokládat, že cena zlata poroste.

Akcie

Investování do akcií se věnuje čím dál více lidí. Někteří si z toho dokonce udělali svůj hlavní příjem. Ostatní investují proto, aby se jim peníze postupně zhodnocovaly. Pokud byste o nákupu akcií přemýšleli, nekupujte pouze 1 druh akcií a hlavně „neplašte", pokud jejich cena po nákupu o trochu klesne. Většina z nich zase může začít růst, i když to může nějakou dobu trvat. Pravdou ovšem je, že byste měli sledovat ekonomické ukazatele firmy, jejíž akcie vlastníte. A pokud by vypadaly špatně, je vhodné akcie prodat i se ztrátou, abyste o ně při krachu firmy úplně nepřišli. Obchodování s akciemi je poměrně zajímavá alchymie, kterou se ziskem nezvládne každý.

Zlaté mince se sběratelskou hodnotou

Zlaté mince, které jsou předmětem různých sběratelských burz, se trošku vyjímají klasickému investičnímu zlatu. Sběratelská hodnota mincí totiž může převýšit i samotnou cenu zlata. Proto pokud máte sběratelského ducha, můžou být investice do zlatých mincí tou správnou volbou. Navíc jak jsme již uvedli, samotná cena zlata dlouhodobě, až na výjimky, rostla a i nadále lze očekávat zvyšování jeho hodnoty.

Samozřejmě, že na otázku do čeho investovat peníze, existuje více odpovědí. Výše uvedené jsou pouze část z toho, co dnešní finanční trhy nabízejí. Pokud to s investováním myslíte vážně, je vhodné se na výběr zaměřit a pořádně si vše nastudovat.

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách penizeweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel penizeweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -penizeweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: akcie, investice, jak vydělat, pr, peníze

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jak vydělat
Jak díky akciím vydělat peníze?

Vydělávání peněz na burze je jedním z mnoha způsobů, jak vzít osud do svých rukou. Investice do akcií poskytuje investorovi…

Ostatní
Jak správně na portfolio

Rozhodli jste se investovat a nevíte, jak začít? Orientovat se na finančních trzích není pro začátečníka nic snadného,…

Jak vydělat
8 skvělých rad při shánění brigády 1/2

Jednou z možností, jak vydělat peníze během školy nebo v případě, že vám příjmy ze zaměstnání nestačí, je brigáda.…

Jak vydělat
8 skvělých rad při shánění brigády 2/2 dokončení

Zbývající 4 rady jak vydělat peníze na brigádě, přičemž nejprve ji ovšem musíte získat. Právě k tomu by vám mohl pomoci náš…

Jak vydělat
Možné varianty investic do budoucnosti 1/2

Diverzifikované akciové investice První z možností, které se jako varianty investic do budoucnosti rozhodně hodí. Jedná…

Jak vydělat
Nejcennější poštovní známky světa 1/2

Penny Black a Penny Red Série poštovních známech Penny Black a Penny Red jsou první známky s portrétem královny…

Jak vydělat
Co je nejlepší investice ze všech? 2/2

Dokončení našeho dvoučlánku přináší zajímavou úvahu o tom, která investice je vlastně nejenom nejvýhodnější, ale hlavně…

Jak vydělat
Nejcennější poštovní známky světa 2/2

Britská Guyana Tato poštovní známka je velice specifická a unikátní v tom, že její celkový počet na světě je pouze…

 
Vítejte Jak vydělat Jak ušetřit Zaměstnanci Podnikatelé Bydlení a reality Peníze a půjčky Spotřebitel Ostatní
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY