Jak díky akciím vydělat peníze?

Velikost textu: A A A

Jak díky akciím vydělat peníze?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Vydělávání peněz na burze je jedním z mnoha způsobů, jak vzít osud do svých rukou. Investice do akcií poskytuje investorovi buď přilepšení k platu, anebo vidinu úplné finanční nezávislosti na zaměstnavateli. Jak to ale udělat, abyste na akcích skutečně vydělali?

Dá se obchodováním na burze uživit?

Obchodování na burze je ve své podstatě podnikání jako každé jiné. Je to vcelku dobrý způsob, jak vydělat peníze na internetu. Ale… Určitě se ve vašem okolí najde spousta podnikatelů. Někteří jezdí v autech za pár milionů, jiní třou bídu s nouzí a pak jsou ještě takoví, kteří jsou něco mezi těmito dvěma extrémy. A úplně stejně to je s obchodníky na burze. Do toho milionového Lamborghini si sednou skutečně jen ti nejlepší, ale jezdit v Superbu také není k uzoufání. A pokud prostě nemáte obchodního ducha, pouze vzhlížíte k těm úspěšnějším.

Co budete k obchodování na burze potřebovat?

Skoro nic, co byste si museli za draho kupovat… tedy až na pár velmi důležitých drobností – musíte mít odhodlání, disciplínu, emoční odolnost, obchodní potenciál, a především pak chuť se vzdělávat, hodně vzdělávat. Vzdělání v oblasti investování a obchodování, můžete mít buď úplně zadarmo, pokud budete vědět, kde kvalitní studijní materiály sehnat anebo si vzdělání hodně draze zaplatit, samozřejmě vždy záleží na vašich finančních možnostech.

Semináře a webináře od profesionálů jsou rozhodně také cesta, jen občas nestojí úplně malé peníze. Pokud se ale chcete investování dozvědět více (zdarma), můžete navštívit finanční magazín Finex.cz, který se tímto zabývá.

Jak a kde s investováním do akcií začít?

Začít investovat do akcií může prakticky každý a ani nemusíte odcházet z domu. Už dávno jsou pryč ty doby, kdy makléři stáli na burze a mávali papírky. Žijeme v moderní době, kde vše probíhá online a není tomu jinak ani u obchodování akcií.

Samozřejmě můžete obchodovat kdekoli i fyzicky, na Londýnské burze, Frankfurtské nebo klidně na nějaké burze ve Spojených státech. Začít samozřejmě můžete i na českých burzách, nejrozšířenější a nejpohodlnější, je ale obchodování online u akciových brokerů.

Akciový broker vám dá přístup na burzu a zprostředkuje vám tak obchodování. Z brokerů můžete vybírat a přebírat, je jich opravdu hodně, a tak určitě najdete toho, který bude vyhovovat vašim specifickým požadavkům. U tohoto brokera se pak během pár minut zaregistrujete, verifikujete (ověříte svou totožnost) a vložíte finanční prostředky. Zde se můžete podívat na přehled nejznámějších akciových brokerů.

Jaká jsou rizika akcií?

Vedle toho nepřeberného množství investičních možností, se také u nákupu akcií vyskytuje riziko, a to hned dvojí. Když akcie nakoupíte, vstupujete tím samozřejmě do rizika, že firma zbankrotuje, že ji někdo vytuneluje anebo že její akcie prostě spadnou na úplné dno.

Stejně tak nepříznivé vyhlídky mohou způsobit pokles ceny akcií a tím tak vaši investici ohrozit. Je proto potřeba si investici pořádně promyslet a ideálně investovat do společností, které mají dlouhodobý potenciál.

Jak vám můžou akcie vydělat peníze?

Na akcích můžete vydělat hned dvěma způsoby, buď díky kapitálu anebo dividendám. Zjednodušeně řečeno, to, jak budete mít vysoký kapitálový výnos, závisí na dvou věcech – za kolik jste akcii koupili a za kolik ji prodáte. Pokud prodáte dráže, než za kolik jste akcie koupili, potom hovoříme o zisku, jestliže však prodáte za méně, než jste akcie pořídili, je to ztráta.

S dividendami je to však pohodlnější, tedy za předpokladu, že je firma zisková. Pokud se firmě, jejíž akcie vlastníte, daří po ekonomické stránce dobře, akcie vám pravidelně vydělávají peníze jenom díky tomu, že je vlastníte. Viz dividendy akcií ČEZu.

Dobrá strategie je základ úspěchu

Abyste však na akciích neprodělali, ale výhodně nakoupili, potřebujete k tomu mít nejen dobrou strategii, ale také čuch na příležitosti, kdy můžete nakoupit akcie začínajících firem, které potřebují peníze, ale mají velký potenciál. Stejně tak se může jevit jako dobrá příležitost firma s obrovskou tradicí a budoucností. Je na vás posoudit pro a proti. Pamatujte ale – Nikdy byste neměli investovat více peněz, než jste schopni ztratit.

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách penizeweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel penizeweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -penizeweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: akcie, investice, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Ostatní
Jak správně na portfolio

Rozhodli jste se investovat a nevíte, jak začít? Orientovat se na finančních trzích není pro začátečníka nic snadného,…

Jak vydělat
Kam investovat peníze

Pokud přemýšlíte, kam investovat peníze, jste na správném místě. Představíme vám 4 nejčastější oblasti, kam peníze běžných…

Jak vydělat
Seznamte se s forexem

Obchodování s různými komoditami a akciemi již dávno nepatří jenom do rukou velkých finančních institucí nebo makléřů.…

Jak vydělat
Důležité rady o investování a akciích 1/2

Investujte raději dlouhodobě Pokud jsou důležité rady o investování a akciích s něčím spojené, tak ve většině…

Jak vydělat
Důležité rady o investování a akciích 2/2

Trendy je dobré sledovat jenom orientačně Trend trhu může být ovlivňován mnoha faktory. Jsou různí lidé, kteří právě na…

Jak vydělat
Důležité rady o investování bez rizika 1/2

Možnosti na našem trhu existují Když má jít o nulové riziko, tak se nejčastěji mluví o tom, že je třeba zvolit…

Jak vydělat
Důležité rady o investování bez rizika 2/2

Jaké jsou možnosti? Bezpečné investování může být spojeno s několika možnostmi, které dnes na trhu jasně dominují. Když…

Jak vydělat
Nejzajímavější komodity 1/3

Vepřové Z prasete domácího pochází vepřové maso a současně také velice zajímavá světová komodita.  Pro neznalé je asi poněkud…

 
Vítejte Jak vydělat Jak ušetřit Zaměstnanci Podnikatelé Bydlení a reality Peníze a půjčky Spotřebitel Ostatní
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY