Malí zloději rodinných financí

Velikost textu: A A A

Malí zloději rodinných financí

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Pokud patříte mezi nemalou část Čechů, kteří převracejí v kapse každou korunu, měli byste si dávat pozor na zbytné výdaje. Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale různé a časté drobné výdaje, můžou měsíční rozpočet dost ovlivnit. Co patří mezi nejčastější "zloděje" našich peněz?

Jídlo z automatů

Tento výdaj se většinou týká žáků základních a středních škol. Místo svačiny z domova, která není příliš „in", kupují za peníze na svačinu sladkosti a brambůrky, které je rozhodně nezasytí a zdraví vašich dětí neprospějí.
Bojovat s touto nabídkou je pro rodiče mnohdy těžké, vymýšlet „cool" svačiny za zlomek ceny nabídky z automatů dá práci, ale jde to.

Kupované jídlo do práce

Jídlo koupené v obchodě nebo v restauraci je v drtivé většina případů dražší než to, které si připravíte sami doma. I když dostáváte jako zaměstnanecký benefit stravenky, je výhodnější za ně nakupovat a do práce si jídlo připravovat. Koneckonců teplé jídlo denně může být i večeře, nemusí jít vždy o oběd.

Časopisy a noviny

S rozvojem internetových médií sice dochází k poklesu prodeje tiskovin, přesto je jejich ortodoxní zastánci kupují. Nejhorší možností pro rodinné finance je kupování tiskovin na stánku, naopak nejvýhodnější je zvolit předplatné. Ještě výhodnější je číst vše na internetu, kde je stále většina tisku zdarma.

Pokud se vám podaří odbourat některé z těchto zdánlivě minimálních výdajů, pocítíte ho na rodinném rozpočtu velmi brzy – vyzkoušejte a uvidíte.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách penizeweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel penizeweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -penizeweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: jak ušetřit

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jak ušetřit
8 hlavních chyb při šetření na jídle 2/2

Kupované hotovky Mezi další chyby nákupů jídla patří pořizování hotových jídel. Jedná se často o zmražené druhy jídel,…

Jak ušetřit
Voda zdražuje - další tipy na úspory spotřeby vody

Cena vodného a stočného neustále roste a pokud budou i v dalších letech velká sucha, jako v roce 2015,…

Jak ušetřit
Voda zdražuje, co s tím

Dodavatele vody si na rozdíl od dodavatele většiny jiných služeb vybírat nemůžeme. Kolik zaplatíme, závisí na tom, kde bydlíme,…

Jak ušetřit
Dovolená v obytném voze? Pokud vyrazíte jindy než v létě, ušetříte

Pokud máte v plánu během své dovolené cestovat a nejste ještě přesně rozhodnutí, kam, pak je pro vás ideální vyrazit…

Jak ušetřit
8 hlavních chyb při šetření na jídle 1/2

Přemýšlejte o nákupu Každý měsíc padnou na jídlo nemalé finanční částky. Hlavně větší rodiny mají co dělat, aby se…

Jak ušetřit
8 skvělých rad při nákupu ojetého automobilu - dokončení 2/2

Dokončení 8 super tipů jak postupovat, abyste se nespálili při nákupu ojetiny a ještě třeba nějaké ty peníze ušetřili. 5.…

Jak ušetřit
Ušetřete na potravinách pomocí online nákupů

V mnohdy napjatém rodinném rozpočtu hledáme stále nové a nové způsoby, jak ušetřit. Jedním z pravidelných výdajů, které nelze…

Reality
Co je dobré zvážit před tím, než se odstěhujete za město

Ceny bydlení ve městech jsou poměrně vysoké, proto řada lidí, zvláště mladých, zvažuje stěhování za město, na vesnici nebo…

 
Vítejte Jak vydělat Jak ušetřit Zaměstnanci Podnikatelé Bydlení a reality Peníze a půjčky Spotřebitel Ostatní
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY