Jak si ulehčit život v podnikání

Velikost textu: A A A

Jak si ulehčit život v podnikání

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Počet lidí snažících se vydělat podnikáním každoročně roste. Nic na tom nemění fakt, že zrovna tak velký počet firem a živnostníků končí každý rok svoji činnost, jelikož v tvrdé konkurenci neuspěli. Co můžete udělat pro to, abyste patřili mezi ty úspěšné a neskončili na poli poražených?

Ulehčete si administrativu

Na úspěšné podnikání bohužel žádný zaručený klíč neexistuje. Sice si můžete přečíst tuny knih, podívat na mnoho videí se zaručenými návody nebo absolvovat bezpočet seminářů a webinářů, přesto nemusíte na podnikatelském poli uspět. Vše záleží na vašich schopnostech v daném oboru.

Proto jsme se v našem článku zaměřili spíše na něco jiného. Administrativní činnost je nezbytnou součástí podnikání, přičemž velká část podnikatelů ji doslova a do písmene nenávidí. Jením z řešení je samozřejmě zaplatit účetní, ale to může být poměrně nákladné a někdy i časově neefektivní. Zejména u rychlé online fakturace.

Každý podnikatel by totiž měl mít dokonalý přehled o tom, co vyfakturoval a jak je na tom se svými závazky a pohledávkami. Z toho důvodu si sami vystavujte faktury online a nenechávejte to na někom dalším. Ušetříte si peníze, čas a současně budete vědět, jak na tom jste. Dostávat přehledy faktur od účetní jednou za pár měsíců nebo dokonce až za celý rok není výhodně. Jak pro samotný vývoj podnikání, tak pro případnou daňovou optimalizaci.

Vše platí i pro právnické osoby

Výše uvedený text není určený pouze pro živnostníky. Čím dál více lidí totiž začíná podnikat prostřednictvím právnické osoby, konkrétně společnosti s ručením omezením.
Také zde se vyplatí neztrácet nervy a čas s vyřizováním jejího založení, přestože je situace o něco lepší, než před lety. Navzdory tomu se vyplatí zadat do vyhledávače slogan „nabízíme založení sro" a vybrat si firmu, která za vás vše vyřídí. Nezaplatíte mnoho navíc a můžete se věnovat přípravě vašeho byznysu.

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách penizeweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel penizeweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -penizeweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: podnikání, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Podnikání
8 důležitých informací při podnikání na vedlejšák 1/2

Odvody na pojištění Sociální a zdravotní pojištění při vedlejší činnosti se vypočítává podle reálně dosaženého zisku.…

Podnikání
8 důležitých informací při podnikání na vedlejšák 2/2

Neplacení pojistného Zálohy na sociální pojištění u OSVČ vedlejší se odvíjejí podle toho, jak vysoké byly příjmy po…

Podnikatelé
Jak začít podnikat

Stát se podnikatelem může dnes úplně každý. Otázkou je, jak bude úspěšný. Důležité jsou hned první dva kroky, které budoucí…

Podnikání
Kde založit firmu? Například ve Velké Británii

Mnoho zájemců o podnikání má v posledních letech dojem, že založit firmu v tuzemsku není příliš výhodné. Zřejmě největší…

Podnikání
Virtuální sídla mají stále mnoho výhod

Nejenom mnoho podnikatelů, ale i právnických osob si nemůže dovolit platit drahé pronájmy kanceláří. To je hlavní důvod,…

Podnikání
V jakém oboru podnikat?

Vybrat obor, ve kterém budete podnikat, rozhodně není nic jednoduchého. Jde nejenom o to, abyste pokud možno danému…

Podnikání
8 super rad jak rychle dostat firmu do zisku 2/2

Kratší splatnost zákazníka Pokud získáte peníze za zboží dříve, bude je možné investovat dříve a tím se zrychlí proces…

Podnikání
Chyby při výběru společníka pro podnikání 1/2

Rozumný výběr Při výběru společníka riskujete vždy. Pokud vsadíte na úplně neznámou osobu, můžete si ji prověřit. Důležité…

 
Vítejte Jak vydělat Jak ušetřit Zaměstnanci Podnikatelé Bydlení a reality Peníze a půjčky Spotřebitel Ostatní
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY