Jak ušetřit na provozu auta? 1/2

Velikost textu: A A A

Jak ušetřit na provozu auta? 1/2

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Náklady na provoz auta tvoří nemalou část pravidelných výdajů, ať jž jde o firmy, podnikatele nebo rodinu. Proto nezávisle na tom, zda máte auto nové, nebo ojeté, určitě vás zajímá, co všechno ovlivňuje náklady na provoz auta a jak je lze snížit. Poradíme vám.

Výběr auta

Zásadním parametrem je samotný výběr auta. Už při koupi vozu byste měli zvažovat, k jakému účelu ho budete používat. Dieselové motory se nehodí do městského provozu, naopak malé benzinové motory jsou nedostačující při provozu na dálnici a dosahují mnohdy astronomické spotřeby.

Při výběru auta proto zvažujte předpokládaný roční nájezd, trasy (mimo město / město) a to, kdo bude s autem jezdit – pokud vy sami, můžete spotřebu snížit jízdním stylem, od svých zaměstnanců totéž čekat můžete jen stěží.

Plynulost jízdy

Odborníci se shodují na tom, že faktor, který máte plně ve svých rukou, je plynulost jízdy. Kdo jezdí stylem brzda-plyn, nemůže čekat, že bude platit za pohonné hmoty málo, naopak předvídavý styl jízdy zejména v městském provozu může snížit náklady na pohonné hmoty o desítky procent.

Jezdíte-li často po městě, je důležitá předvídavost a přehled o vašem okolí – využívání zelené vlny, brzdění motorem nebo dodržování bezpečného rozestupu může přispět k tomu, že za pohonné hmoty zaplatíte výrazně méně – zásadním předpokladem je však mít na cesty dostatek času, nebýt pod tlakem způsobeným spěchem.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách penizeweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel penizeweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -penizeweb.cz.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: auto, jak ušetřit, náklady

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jak ušetřit
Jak ušetřit na provozu auta? Dokončení 2/2

Pro omezení nákladů spojených s provozem automobilu je potřeba udělat hned několik věcí. První část jsme si již představili…

Jak ušetřit
Dovolená v obytném voze? Pokud vyrazíte jindy než v létě, ušetříte

Pokud máte v plánu během své dovolené cestovat a nejste ještě přesně rozhodnutí, kam, pak je pro vás ideální vyrazit…

Ostatní
Na co si dát pozor při výběru autoškoly?

Tak jako kdekoliv jinde, i v oblasti autoškol panuje tvrdá konkurence. Autoškoly se předhánějí v nabídkách pro…

Spotřebitel
Jak vybrat správný autoservis? Důležitá je specializace i zkušenost ostatních řidičů

S návštěvou servisu má zkušenost drtivá většina řidičů automobilů. Nemusí to být nutně kvůli nehodě, stejně tak může se na…

Leasing
Na co se zaměřit při výběru finančního leasingu 2/2

Náklady na pojištění U finančního leasingu mohou být velmi rozdílné náklady na pojištění, konkrétně se jedná třeba o povinné…

Ostatní
Zajímavé finanční leasingy 1/2

ČSOB Leasing Produkt poskytovaný přímo známou bankou, což je spojeno hlavně s jistotou velmi výhodných podmínek samotného…

Ostatní
Zajímavé finanční leasingy 2/2

Finanční leasing UniCredit Klasický a zajímavý finanční leasing, který umožní financovat jak osobní, tak i užitkové…

Ostatní
Jaká je budoucnost ekologické daně?

Statistika o stáří českého vozového parku nehovoří příliš lichotivě – za Evropou zaostáváme. Vláda se snaží podpořit…

 
Vítejte Jak vydělat Jak ušetřit Zaměstnanci Podnikatelé Bydlení a reality Peníze a půjčky Spotřebitel Ostatní
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY